БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Голова СБУ презентував перші два томи унікального видання про історію спеціальних служб України

Голова СБУ презентував перші два томи унікального видання про історію спеціальних служб України

Голова Служби безпеки України Василь Грицак презентував громадськості перші два томи «Історії спеціальних служб України від найдавніших часів і до сьогодення», видані з нагоди 25-річчя СБУ.

 

Це перші результати спільного багатотомного проекту Служби безпеки України та Інституту історії України Національної академії наук України, реалізованого в рамках Меморандуму про співпрацю у дослідженні історичних подій державотворення між СБУ, Громадською радою з питань оновлення СБУ, інститутами держави і права, історії України, літератури Національної академії наук України, архівними і музейними установами.

 

Участь у презентації взяли авторський колектив книги, вчені, ректор, науковці та вихованці Національної академії СБУ, засоби масової інформації.

 

Керівник СБУ зазначив, що сьогодні дослідники по крупицях знаходять цінне й важливе для сучасності в далекій Княжій добі, часах Козацької республіки ХVІІ століття, Української революції 1917–1921 років, досвіді ОУН і УПА під час Другої світової війни і того, що було після цієї страшної трагедії. «Радянською історією усе це замовчувалось. Крім цього, вони свідомо перекручували все, що відбувалося в Україні, з точністю до навпаки подавали факти», – підкреслив він.

 

Василь Грицак наголосив, що разом із цим Росія спотворила і свою історію: «Зазіхаючи на історичну правду інших народів, Росія плюндрує власну. Не наука, а ідеологічні фантазії та марення на історичні теми давно вже стали її зброєю в інформаційній агресії. Наша відповідь – асиметрична – це правда, архіви, документи».

 

Автори книги – відомі українські вчені, директор Інституту історії України академік Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Смолій Валерій Андрійович, перший ректор НА СБУ, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор історичних наук, професор Сідак Володимир Степанович, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Котляр Микола Федорович, доктор історичних наук, професор Степанков Валерій Степанович. До авторського та редакторського колективу також увійшли чимало співробітників Національної академії СБУ.

 

 

Ця ґрунтовна праця провідних науковців та істориків України присвячена діяльності вітчизняних спецслужб на теренах нашої держави в ІХ – середині ХVІІ століття та часів національно-визвольних змагань 1917– 1921 років.

 

Директор Інституту історії України Валерій Смолій наголосив, що перші два томи історії українських спецслужб – це перша ластівка, у планах – п’ять чи шість томів. «Це лише початок і ми пересвідчились, що спецслужби є одним із атрибутів державності. Попереду важка робота над опрацюванням та осмисленням наступних періодів українських спецслужб радянського періоду. Ці книжки будуть книжками-застереженнями», – зазначив професор.

 

Голова СБУ додав, що в українських архівах збереглося чи не найбільше матеріалів того періоду, які радянська влада не встигла знищити і які сьогодні розсекречені.

 

Співавтор видання Володимир Сідак розповів присутнім про те, як ще у 1992 році у Національній академії СБУ було створено творчу групу для розробки дослідження історії національних спецслужб, в тому числі і періоду 1917-1921 років. За його словами, під час роботи вони виявили цілі пласти неопрацьованих документів і підняли із небуття цілу когорту унікальних людей – розвідників, організаторів спецслужб, людей високих моральних принципів і патріотів України. «Безперечно, ці два томи є вшануванням світлої пам'яті про цих Героїв, які віддали душу і тіло за волю та незалежність України», - наголосив він. 

 

Під час презентації Голова Служби безпеки Василь Грицак вручив перші примірники книги авторському колективу та подякував колективу Національної академії СБУ, науковцям та всім, хто брав участь у створенні та виданні цієї праці.

 

  

25/05/2017 16:57
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua