БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини

Голова СБУ передав Послу Казахстану рештки воїна Другої світової війни, знайденого курсантами Академії та пошуковцями

Голова СБУ передав Послу Казахстану рештки воїна Другої світової війни, знайденого курсантами Академії та пошуковцями

Голова Служби безпеки України Василь Грицак передав рештки казахстанського воїна Другої світової війни Надзвичайному і повноважному Послу Республіки Казахстан в Україні Самату Ордабаєву для перепоховання на Батьківщині.

 

Останки загиблого уродженця Казахстану молодшого сержанта Аіпа Рамазанова, 1917 року народження, були знайдені молоддю Національної академії СБУ спільно з ВГО «Закінчимо війну» під час розкопок в березанському лісі на Київщині. У списках воїнів Другої світової війни він вважався зниклим безвісти від 29 січня 1942 року.

 

Керівник української спецслужби наголосив, що курсанти Академії за покликом серця роблять велику справу, через десятиліття віддаючи шану воїнам Другої світової війни: «Країна, яка не прагне відновити історичну правду та не вшановує пам’ять Героїв, що загинули за неї, не має майбутнього».

 

Урочистий захід було проведено напередодні 26-ї річниці Незалежності Республіки Казахстан. «Ми зробили все можливе, щоб останки воїна Аіпа Рамазанова були захоронені у рідній землі у переддень національного свята Казахстану», – підкреслив Василь Грицак.

 

Символічно, що передача останків воїна відбулася перед памʼятною дошкою, на якій викарбувані імена Героїв СБУ, котрі загинули внаслідок російської агресії на Сході України. Адже справа захисту своєї держави та вірність військовому обов’язку не мають ні часових, ні будь-яких інших меж.

 

Надзвичайний і повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні відзначив плідні партнерські відносини між країнами та подякував Службі безпеки, курсантам і пошуковцям за внесок у збереження історичної пам’яті й відновлення імен воїнів Другої світової війни. Він зазначив, що у Казахстані цьому також приділяється значна увага. «За роки Другої світової війни у ній взяли участь один мільйон двісті тисяч наших громадян, половина з яких не повернулась. А триста тисяч казахстанців загинули за визволення України», – наголосив Самат Ордабаєв.

 

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували тих, хто в різні часи віддав життя за свободу і незалежність України.

 

Останки Аіпа Рамазанова з усіма військовими та національними почестями будуть переправлені і поховані у Казахстані, де встановлені родичі воїна по лінії батька. Також були передані особистий розпізнавальний знак бійця, петлиці молодшого сержанта, знак ГТО та мундштук.

 

Нагадаємо, що з 2016 року курсанти НА СБ України здійснили дев’ять пошукових експедицій на Київщині та Житомирщині, під час яких було знайдено та перепоховано рештки 57 загиблих воїнів.

 

  

 
15/12/2017 15:04
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua