БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Фахівці з інформаційної безпеки обговорили шляхи захисту національного інформаційного простору

Фахівці з інформаційної безпеки обговорили шляхи захисту національного інформаційного простору

У Національній академії СБУ провели VIІІ Науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави». Співорганізаторами наукового форуму вже традиційно стали Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України.

 

У роботі конференції взяли участь понад 100 представників із 6 міністерств і відомств, 21 вищого навчального закладу, 6 провідних наукових установ. Зокрема, науково-практичні дослідження підготували фахівці із Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державного агентства з питань електронного урядування України тощо.

 

Привітав учасників наукового заходу ректор Академії СБУ Сергій Кудінов, підкресливши, що рекомендації, прийняті за результатами попередніх конференцій, втілені в життя. Так, в Україні створено низку організаційних структур, спрямованих на вирішення проблем управління інформаційною безпекою держави, вдосконалено нормативно-правове забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері, а також відновлюється система підготовки фахівців з інформаційної безпеки. За його словами, завдяки зусиллям безпекових відомств, у тому числі участі СБУ, до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у листопаді 2016 року включено нову спеціальність «Національна безпека». Керівник вишу підкреслив, що наприкінці минулого року Національною академією також започатковано курси підвищення кваліфікації співробітників СБ України з питань захисту персональних даних та стратегічних комунікацій.

 

Представник МОН України Володимир Ткаченко зауважив, що науковий форум проходить у провідному ВНЗ України з підготовки фахівців у сфері захисту інформації і кібербезпеки. Також він наголосив на його важливій ролі, адже Росія продовжує активно вести інформаційну війну проти України.

 

Про нові і найбільш актуальні виклики і загрози інформаційній безпеці сьогодення, які потребують особливої уваги усіх правоохоронних органів, розповів Володимир Пилипчук, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України.

 

Обговорення проблем управління інформаційною безпекою відбулося на пленарному засіданні та під час роботи чотирьох секцій, одна із яких – секція молодих учених та студентів.

 

  

 

За підсумками конференції учасники прийняли рекомендації, спрямовані на: розробку механізмів захисту національного інформаційного простору від інформації та ресурсів, які створюють загрози життю і здоров’ю громадян України, пропагують війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом тощо; впровадження стратегічних комунікацій; розвиток системи забезпечення інформаційного суверенітету; забезпечення наповнення інформаційного простору України національним продуктом; захист інформації з обмеженим доступом, насамперед персональних даних, що відносяться до конфіденційної інформації тощо.

 

Збірник матеріалів конференції буде розміщений на сайті Національної академії Служби безпеки України у розділі «Наукова діяльність».

24/05/2017 20:21
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua