БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини

Експерти рекомендують перейняти досвід Академії з медико-тактичної підготовки іншим вищим військовим навчальним закладам України

Експерти рекомендують перейняти досвід Академії з медико-тактичної підготовки іншим вищим військовим навчальним закладам України

Розробники спецкурсу з медико-тактичної підготовки – керівництво Військово-медичного управління СБУ і громадської організації «Захист патріотів» – оцінили практичні навички курсантів Національної академії СБУ з тактичної медицини та надання невідкладної допомоги під час складання підсумкового заліку.

 

Універсальний спецкурс із навчальної дисципліни «Медико-тактична підготовка» впроваджений у навчальний процес відомчого вишу у рамках Меморандуму про співробітництво між Службою безпеки України та ГО «Захист патріотів» на початку 2015 року. Заняття проводяться викладачами-інструкторами із числа медиків СБУ, які пройшли навчання з тактичної медицини за програмою ТССС (Tactical Combat Casualty Care). Розроблений спецкурс є комплексним – дві третини занять присвячені медичній допомозі постраждалим у зоні бойових дій та їх евакуації в безпечну зону за стандартами країн НАТО, ще третину займає надання невідкладної допомоги в екстрених ситуаціях з урахуванням стандартів Міністерства охорони здоров’я України. Так, курсантів випускного курсу Національної академії СБУ вчать надавати не лише першу медичну допомогу у бойових умовах, а й у мирний час. За словами керівництва Академії, акцент зроблено на практичній складовій – лише чверть із навчальних годин займає теорія.

 

Під час заліку курсанти продемонстрували навички надання медичної само- та взаємодопомоги в умовах обстрілу, військово-польових умовах та у повсякденному житті. Зокрема, використовуючи індивідуальні аптечки зразку НАТО, показали як правильно зупиняти кровотечу під час бойових дій, оглядати пораненого, надавати допомогу під час евакуації, а також як провести непрямий масаж серця чи штучне дихання.

 

Засновник та директор ГО «Захист патріотів» Уляна Супрун відзначила позитивні результати курсантів та зацікавленість Академії у подальшому розвитку спецкурсу з медико-тактичної підготовки. «Кожен боєць є скарбом української держави. Ми повинні навчити військовослужбовців рятувати своє життя і життя свого побратима у випадку поранення. Набутий досвід в Національній академії СБУ має бути переданий іншим вищим військовим навчальним закладам України», – підкреслила очільник громадської організації.

 

Керівництво Академії та ГО «Захист патріотів» під час заходу обговорили шляхи подальшої плідної співпраці. Для гостей навчального закладу також було проведено екскурсію у Музеї історії спецслужб України та загальній бібліотеці.

 

    

21/12/2015 18:39
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua