БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

«Донесення правди – наша спільна місія»: в Академії СБУ презентували «Білу книгу» російської пропаганди проти України

«Донесення правди – наша спільна місія»: в Академії СБУ презентували «Білу книгу» російської пропаганди проти України

Заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін представив колективу вишу «Білу книгу спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018» – хрестоматію російської пропаганди, спрямованої на підрив територіальної цілісності держави та її дискредитацію на міжнародній арені. 

 

Ректор Сергій Кудінов зауважив, що в сучасних умовах гібридної війни інформаційна культура та медіаграмотність українців – ключ до сильної і цілісної держави: «Донесення правди – наша спільна місія. Вміння перевіряти, критично аналізувати інформацію та робити виважені висновки – обов’язок кожного свідомого громадянина, який вболіває за долю країни».

 

Керівник вишу додав, що протягом багатьох років Академія СБУ організовує Всеукраїнські конференції з питань інформаційної безпеки, стратегічних комунікацій, долучається до перекладу свідчень українських полонених, готує професійних фахівців у сфері захисту інформації.

 

 

Презентуючи «Білу книгу», заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін підкреслив, що це не просто перелік певних епізодів та історій – це концепція системного бачення російської пропаганди, інструмент захисту від маніпуляцій суспільною свідомістю: «Метою збірки є систематизація інформаційних атак РФ, розвінчання міфів і вироблення засобів протидії».

 

Також Дмитро Золотухін наголосив на важливості вміння орієнтуватися в медіапросторі для захисту себе від маніпуляцій та розповів про OSINT Academy — проект з популяризації в широких масах навичок роботи з відкритими джерелами інформації, визначення фейків і провокацій. Усі відеотренінги є у відкритому доступі за посиланням: https://www.youtube.com/playlist?list=PL-9OTQQwXf2XuDGO_EIewUOpzUXLDDfcL.

 

Автори «Білої книги» порівняли масштабні наративи російської дезінформації із серіалами, тому збірник структурований у вигляді набору «серіалів» із «сезонами», де фейки пов’язані тематично. Загалом у книзі описано 10 «серіалів».

 

Керівництво, співробітники й молодь Академії СБУ подякували Дмитру Золотухіну за оригінальну презентацію та професійні поради.

 

Додатково: «Білу книгу спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018» можна завантажити за посиланням: http://mip.gov.ua/files/pdf/white_book_2018_mip.pdf

09/04/2019 15:51
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua