БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

До Дня українського добровольця курсанти Національної академії СБУ зустрілися з бійцями добробатів

До Дня українського добровольця курсанти Національної академії СБУ зустрілися з бійцями добробатів

 

У День українського добровольця бійці добробатів «Айдар» та ДУК «Правий сектор» розповіли курсантам Національної академії СБУ, як бойовий дух і віра у майбутнє України допомагали їм боронити державу з перших днів російської агресії. Ця зустріч відбулася за участі Громадської ради з питань оновлення Служби безпеки України, яка є активним комунікатором української спецслужби з активістами й волонтерами.

 

«Сьогодні знаковий день. Молоді люди – патріоти, серед яких, насамперед, учасники Революції Гідності, першими стали до бою у бажанні захистити нашу державу», -  підкреслив ректор Академії Сергій Кудінов.

 

Голова Громадської ради з питань оновлення Служби безпеки України Ярослав Антоняк наголосив на важливості постійного діалогу СБУ,  керівництва Служби з добровольчим рухом, який уже протягом трьох років неоголошеної війни захищає країну від ворога. «Цей захід дозволить курсантам із перших вуст перейняти досвід хлопців-добровольців, які за покликом душі і серця, продовжуючи ланцюжок подій від Революції Гідності, пішли захищати нашу землю», – зазначив він.

 

Троє запрошених добровольців із батальйонів «Айдар» та ДУК «Правий сектор» розповіли про те, як потрапили на фронт і що їх мотивувало. Кожен із них розпочав боротьбу за Україну на Майдані під час подій Революції Гідності. «Серед нас було багато хлопців, які у перші дні не вміли тримати зброю в руках, але ми вірили, що перемога на Майдані – це лише початок», – зазначив айдарівець Володимир Примаченко, ветеран Афганістану та представник 8-ої Афганської сотні Самооборони Майдану. Доброволець ДУК ПС Олег Бончинський розповів, що хлопці на війні живуть одним побратимським духом, що дає найбільший результат. Він закликав курсантів гідно захищати Україну: «У кожного є три матері – це Україна-ненька, Матір Божа та мати, яка подарувала життя. І наш обов’язок – захищати своїх матерів».

 

Офіцер запасу Павло Ведибіда, який став бійцем ДУК ПС, поділився своєю історією боротьби на Сході та побажав молоді, щоб їхній патріотичний дух був незламним.

 

За зізнанням добровольців, найважчими моментами на передовій були і є втрати бойових побратимів. Світлу пам'ять полеглих воїнів учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

 

Ректор Академії Сергій Кудінов вручив гостям художньо-публіцистичні альманахи «Україна. СБУ. Академія. 25 років» з творчістю академічної молоді. Також у залі історії навчального закладу він розповів про діяльність співробітників вишу у районі проведення АТО, роботу з увічнення пам’яті загиблих українських Героїв та підтримку їх родин.

 

У День українського добровольця молодь Академії також переглянула документальний відеофільм «Край Землі. Зона АТО» про подвиги добробатів, які стали символами мужності, героїзму і непереможності Українського народу. 

 

    

14/03/2017 20:28
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua