БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

До 25-ої річниці СБУ проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію у рамках Угоди про співпрацю між КНУ та Академією

До 25-ої річниці СБУ проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію у рамках Угоди про співпрацю між КНУ та Академією

Службою безпеки України разом з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Роль і місце національної спецслужби в історії українського державотворення», присвячену 25-ій річниці СБУ. Захід відбувся у рамках Угоди про співпрацю між КНУ імені Тараса Шевченка та Національною академією СБ України.

 

Участь у роботі конференції взяли Голова СБУ Василь Грицак, перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук, заступник директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Анн-Крістін Б’єргене, Голова Громадської ради з питань оновлення СБУ Ярослав Антоняк, співробітники Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони,  ректори КНУ імені Тараса Шевченка та Академії СБУ, вчені, викладачі та молодь дев’яти вищих навчальних закладів.

 

Конференцію відкрили керівник КНУ Леонід Губерський та Голова СБУ Василь Грицак, який у своєму виступі підкреслив важливість проведення конференції напередодні 25-ї річниці створення Служби безпеки: «Становлення, перемоги і гіркі втрати спецслужби незалежної України нерозривно пов’язані з процесом українського державотворення. І новітня історія спецслужби пишеться не в тиші кабінетів, а на передовій неоголошеної війни, розв’язаної Росією», – зазначив очільник спецслужби.

 

Керівник Служби безпеки та заступник директора Офісу зв’язку НАТО в Україні у доповідях приділили значну увагу питанню реформування СБУ. Зокрема, було підкреслено, що у січні минулого року розпочала роботу Міжнародна дорадча група з питань реформування СБУ, до складу якої увійшли радники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України, посадові особи Представництва НАТО в Україні, представники партнерських спецслужб, народні депутати України, провідні вітчизняні експерти та науковці, представники громадськості. Також вже розроблено Концепцію реформування Служби безпеки України, яка, зокрема, враховує рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи з питань контролю за діяльністю служб внутрішньої безпеки та окреслює вектори змін, що визначатимуть модель оновленої Служби. «Ми маємо змінити нашу спецслужбу, зробити її ближче до народу, але не послабити її. Ми прагнемо створити збалансовану спецслужбу нового зразка», – наголосив Василь Грицак.

 

Леонід Губерський підкреслив, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка має давні традиції співпраці із СБУ за різними напрямами. Зокрема, ректор КНУ зазначив, що результатами спільних наукових досліджень науковців кафедри правосуддя юридичного факультету університету та науковців НА СБУ є монографії, підручники, навчальні посібники та методичні рекомендації з актуальних тем державної безпеки з обмеженим доступом.

 

Учасники наукового форуму під час роботи конференції обговорили питання історії створення та розвитку української спеціальної служби, критеріїв оцінки ефективності її діяльності, здійснення демократичного цивільного контролю над спецслужбою, удосконалення комунікації із суспільством. Окрім пленарного засідання відбулася робота у секціях, одна із яких – секція для молодих учених, курсантів та студентів.

 

  

 

За підсумками були прийняті рекомендації конференції, спрямовані на перетворення СБУ у більш відкриту і прозору спеціальну службу з визначеним обсягом правоохоронних функцій, вивчення та використання кращого досвіду держав – членів ЄС та НАТО з організації і законодавчого забезпечення діяльності спецслужб, створення при Верховній Раді України незалежного органу по контролю за діяльністю Служби безпеки України тощо.

 

 

Під час конференції учасники також мали можливість ознайомитися із фотоекспозицією Національної академії СБУ «Пам’ятаємо Вас, Герої», присвяченою загиблим під час АТО співробітникам української спецслужби. На стендах висвітлено життєвий і військовий шлях військових СБУ – через біографії та світлини, які надали їх рідні, друзі та бойові побратими. 

 

17/03/2017 20:19
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua