БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

День української писемності та мови: житиме рідна мова – житиме й наш народ!

День української писемності та мови: житиме рідна мова – житиме й наш народ!

9 листопада в Національній академії СБ України відбулася зустріч молоді із письменницею Наталією Тисовською та презентація курсантами театралізованої  вистави  «Скарбниця українського слова».

 

«Мова – це основа, яка об’єднує всіх українців. Її втрата – найгірший знак підданства. Цінуймо й плекаймо одну з найбагатших та найрозвиненіших мов світу – українську!», – наголосив на відкритті заходу проректор Віктор Макаренко.

 

Під час спілкування з Наталією Тисовською – прозаїком, перекладачем, лауреатом престижної літературної премії «Коронація слова», молодь дізналася про сучасні тенденції збагачення рідної мови в Україні та за кордоном: «Мова – невід’ємний елемент державотворення. Наразі потрібно дбати не лише про її збереження, але й про розвиток і популяризацію».

 

Письменниця розповіла про свій досвід роботи над перекладами культових світових шедеврів, зокрема роману «Гра престолів» з циклу «Пісня льоду й полум'я» американського письменника Джорджа Мартіна. Майбутні філологи-перекладачі отримали корисні поради й секрети перекладацької майстерності, із якими із задоволенням ділилася Наталя Тисовська.

 

 

Прозаїк також представила свою нову книгу – роман «Київські канікули», в одній із сюжетних ліній якого описана особиста історія боротьби загиблого на Сході України позаштатного співробітника СБУ Андрія Галущенка.

 

На літературному вечорі з уст курсантів і студентів навчального закладу лунали проникливі вірші та милозвучні пісні. Також були нагороджені фіналісти академічного туру ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та переможці традиційного конкурсу стіннівок до Дня української писемності та мови.

 

З нагоди свята всієї україномовної спільноти в актовому залі вишу курсанти майстерно перевтілилися в колоритних персонажів із п’єс «батька української драми» Михайла Старицького. Солоха, Проня Прокопівна, Свирид Голохвастий та інші герої у виконанні талановитої академічної молоді були щедро нагороджені оваціями глядачів.

 

Яскравим і динамічним доповненням театралізованого дійства «Скарбниця українського слова» стали хореографічні композиції спортивно-танцювального ансамблю «Пульс» Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець».

09/11/2018 20:39
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua