БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Чорнобиль-2017: молодь Академії відвідала зону відчуження і місто-привид Прип’ять

Чорнобиль-2017: молодь Академії відвідала зону відчуження і місто-привид Прип’ять

Напередодні 31-х роковин ядерної катастрофи курсанти та офіцери Національної академії Служби безпеки України здійснили поїздку до Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника з метою вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

 

Потрапивши в епіцентр подій, молодь оглянула зовнішню територію атомної електростанції та вперше на власні очі побачила нову захисну споруду «Укриття» над зруйнованим реактором №4, яка ізолює випромінювану ним нищівну радіацію. На ЧАЕС біля Стіни пам’яті з іменами загиблих ліквідаторів аварії курсанти вшанували хвилиною мовчання Героїв, які рятували людей найвищою ціною – власними життями.

 

Вихованці та офіцери Академії принесли квіти і до меморіалу пожежникам, які першими гасили полум'я. «Ці квіти не демонструють усіх наших почуттів, що переповнюють нас, але в душі всі ми завжди пам'ятаємо про Чорнобиль, про подвиг людей, які боролися з радіацією та біль нашого народу… Пам'ятаємо і ніколи не забудемо!», – наголосила біля пам’ятника курсантка ІІ курсу Анастасія.

 

  

 

Опісля молодь також відвідала місто-привид Прип'ять, що розташоване в трьох кілометрах від атомної електростанції. Темпи евакуації місцевого населення вразили курсантів, адже в житлових будинках до сьогодні залишились меблі, побутова техніка та особисті речі мешканців. Це місто і подорож до 30-кілометрової зони відчуження завжди нагадуватимуть майбутнім офіцерам СБУ, що найменша похибка може коштувати тисяч або й сотень тисяч життів.

 

До Дня чорнобильської трагедії в Академії також були проведені зустрічі молоді з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, які працюють в навчальному закладі. Кожен із них поділився своїми спогадами про 1986-87 роки, які назавжди закарбувались у їхній пам’яті. За словами ліквідаторів, масштаби катастрофи у Чорнобилі змусили людей визнати необхідність примирення між людиною, наукою і технологіями, які можуть бути серйозною загрозою існування людської цивілізації.

 

Пам'ять загиблих жертв техногенної катастрофи молодь Академії вшанувала і в Києві. Курсанти принесли квіти до меморіального знаку «Чорнобиль. Біль і пам'ять вічна» та пам’ятника пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля.

 

  

27/04/2017 10:55
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua