БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Боротьба на війні та боротьба за життя: нескорені Герої СБУ поділилися з курсантами власними історіями

Боротьба на війні та боротьба за життя: нескорені Герої СБУ поділилися з курсантами власними історіями

Напередодні Дня захисника України в Національній академії СБУ відбувся Урок мужності «Нескорені» за участі справжніх Героїв – офіцерів Служби безпеки України, які отримали важкі поранення, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України.

 

Перший проректор Олександр Фармагей представив курсантам запрошених гостей – співробітника Управління СБУ в Івано-Франківській області Ярослава К. та бійців ЦСО «А» СБУ Сергія С. і Юрія М. «Ці офіцери пройшли горнило війни, яка забирає життя і здоров’я. Пліч-о-пліч із загиблими воїнами вони протистояли ворогу. За кожний мирний день ми завдячуємо цим мужнім людям», – наголосив перший проректор.

 

Страшними подробицями бою під Семенівкою, у якому в травні 2014 року загинули Герої України – спецпризначенці полковник Олександр Аніщенко та майор Руслан Лужевський – поділився Сергій С.: «Я йшов у першій колоні. По нас стріляли з усіх видів вогнепальної зброї. Було моторошно. Але тоді я зрозумів – що буду боротися до останнього і нізащо не здамся ворогу». Дванадцять наших воїнів протидіяли сотні російських бойовиків, які влаштували засідку. Усі українські військові отримали поранення, троє – загинули. Сергій С. пройшов п’ять операцій та сьогодні продовжує службу в спецпідрозділі ЦСО «А», навчаючи молодих співробітників: «У госпіталі продовжилася моя особиста битва за життя. Ось така моя війна, мій біль».

 

Про свій досвід участі в антитерористичній операції розповів і співробітник УСБУ в Івано-Франківській області Ярослав К., який все життя працював у підрозділах захисту економіки держави. У 2015 році в районі проведення АТО він протидіяв незаконному переміщенню товарів через лінію розмежування у складі зведеної мобільної групи, до якої входив і позаштатний співробітник СБУ Андрій Галущенко. Ярослав К. розповів про героїзм і принциповість «Ендрю», який був одержимий своєю справою. «Його знали всі і вірили йому. Він був справжнім воїном, хоч і не мав військового звання». 2 вересня біля пунктів Лобачеве-Лопаскине Луганської області під час виїзду на завдання їх автомобіль було підірвано мінами, закладеними на шляху та обстріляно з гранатомета. Ярослав К. дивом вижив, вибравшись із машини. Після багатьох операцій і довгої реабілітації Ярослав К. звільнився з військової служби, але й сьогодні працює в УСБУ в Івано-Франківській області. «Навіть після всього пережитого, я ні про що не шкодую. Я б також був там і все робив би так само. Єдине про що жалію це те, що хлопці загинули – Андрій Галущенко та Дмитро Жарук», – наголосив він.

 

Найважче розповідати курсантам про своє поранення та втрату бойових побратимів було Юрію М., для якого ці спогади – ще не загоєна рана. До початку АТО він служив у відділі ЦСО «А» УСБУ в Донецькій області і розповів, як відбувалося захоплення будівлі Управління СБУ російськими окупантами та сепаратистами. Офіцер, разом із колегами, які не зрадили Присязі, виїхав на підконтрольну Україні територію, де продовжив боротьбу із ворогом. Пройшов шість ротацій на Сході України. 26 травня 2018 року внаслідок обстрілу бойовиками був тяжко поранений на бойовому завданні, яке стало останнім для полковника Руслана Муляра та прапорщика Юрія Журавльова. Лише через два місяці він прийшов до тями і сьогодні продовжує лікування.

 

Історії боротьби цих хоробрих офіцерів СБУ стали для курсантів справжнім уроком мужності, прикладом незламності духу, відданості справі й віри в Україну. Вони подякували воїнам за відверті розповіді й пообіцяли так само вірно і віддано служити Батьківщині.

 

  

 

У хвилині мовчання учасники заходу також віддали шану тим бійцям, котрі загинули за мирне українське небо й стали Героями, пам'ять про яких житиме вічно.

 

 

10/10/2018 19:42
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua