БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Академія СБУ вшанувала подвиг борців за незалежність України у XX столітті

Академія СБУ вшанувала подвиг борців за незалежність України у XX столітті

У День пам’яті та примирення курсанти Національної академії Служби безпеки України презентували театралізовану виставу за мотивами сучасного художнього роману «Дівча в прицілі» за участі автора – журналіста, учасника АТО Дмитра Калинчука (Вовнянка).

 

Століттями нашу історію викривлювали й нищили. Нас годували фейками й пропагандою. Нам писали неправду в книжках. Але істинні факти не стерти з пам’яті нації. Наш народ передає історичну правду з покоління в покоління. ЇЇ пам’ятає українська земля.

 

8 травня молодь Академії перевтілилася в образи героїв книги Дмитра Калинчука «Дівча в прицілі», яка проливає світло на боротьбу Української повстанської армії за незалежну Україну.

 

 

За сюжетом події відбуваються у глухому селі на Волині в страшні повоєнні 46-47 роки. Юна лікарка з Полтави за розподілом вимушена жити серед прихильників ОУН-УПА. Для повстанців вона – потенційний ворог, шпигун, для НКВС – ресурс.

 

Курсанти – не професійні актори, але їм вдалося відчути й передати трагедію протистояння одного народу, який волею тоталітарної імперії змушений був воювати під різними стягами.

 

Керівництво, співробітники й курсанти Академії подякували творчому колективу за можливість доторкнутися до історії, яку довго замовчували, але яку надважливо знати кожному українцю!

 

Важливо: У грудні 2018 року набрав сили Закон України, яким до переліку учасників бойових дій включено осіб, котрі брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), Організації народної оборони «Карпатська Січ», Української військової організації (УВО), збройних підрозділів Організації українських націоналістів. Відтепер, відповідно до ЗУ «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», вони визнані борцями за незалежність України у XX столітті.

09/05/2019 15:03
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua