БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини

Академія СБУ видала третій том унікального дослідження «Спеціальні служби України від найдавніших часів до сьогодення»

Академія СБУ видала третій том унікального дослідження «Спеціальні служби України від найдавніших часів до сьогодення»

Колектив дослідників історії українських спецслужб продовжив роботу над багатотомною науковою працею «Спеціальні служби України від найдавніших часів до сьогодення» та підготував третій том унікального видання під назвою «Спецслужба Військового міністерства Державного центру УНР в екзилі (1926–1936 рр.)».

 

У рамках Меморандуму, укладеному між СБУ та українськими вченими про співпрацю у дослідженні та відзначенні історичних подій державотворення України, над черговим томом працювали відомі вітчизняні науковці – Володимир Сідак, Тамара Вронська та Олександр Скрипник.

 

Нова книга розкриває період, коли розкидані по всьому світу колишні вояки Армії УНР не припиняли боротьбу, розпочату в часи визвольних змагань 1917–1921 рр. Змушені емігрувати, вони не зреклися своєї мети – вибороти волю і незалежність Батьківщини. Водночас, у складі Військового міністерства Державного центру УНР в екзилі вони створили спецслужбу, яка впродовж десяти років наполегливо займалася розвідувальною, контррозвідувальною та пропагандистською діяльністю.

 

Розповіді в книзі ґрунтуються на розсекречених документах з архівів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, матеріалах вітчизняних та закордонних архівів. Аналізуються передумови створення УНРівської спецслужби в умовах еміграції, її структура, основні напрями та методи роботи; розкриваються особливості взаємодії з розвідками інших країн і протистояння з радянськими органами державної безпеки; подаються соціально-політичні портрети осіб, причетних до таємної роботи.

 

На переконання авторів, досвід функціонування військової спецслужби ДЦ УНР в екзилі важливий і сьогодні – в нових умовах розвитку незалежної держави. Наукова праця допомагає зрозуміти причини того, що відбувається сьогодні навколо України, природу російської агресивної політики та діяльності її спецслужб. 

 

 

26/02/2018 10:00
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua