БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Академія СБУ відзначила сто перші роковини легендарного бою під Крутами

Академія СБУ відзначила сто перші роковини легендарного бою  під Крутами

Колектив Національної академії Служби безпеки України вшанував подвиг юних Героїв Крут, відвідавши меморіальний комплекс на місці битви та поклавши квіти до пам'ятника загиблим крутянцям на Аскольдовій могилі.

 

Нерівне протистояння між декількома сотнями українських школярів-студентів та багатотисячною армією більшовицької Росії відбулося 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути поблизу села Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області. Сьогодні там розташований музей «Пам’яті Героїв Крут», експозиція якого складається із залізничної платформи та чотирьох залів-вагонів.

 

Екскурсія для курсантів першого курсу НА СБУ розпочалась із показу відкритої платформи з гарматою. Співробітниця меморіального комплексу розповіла, що коли військо Михайла Муравйова напало на українську сторону – у нас на озброєнні було лише 16 кулеметів й одна гармата. Саме з такої гармати сотник армії УНР Семен Лощенко вів прицільний вогонь по лавах більшовиків.

 

 

Також під час відвідування експозиційних залів музею молодь не лише поринула в атмосферу запеклого п'ятигодинного бою під Крутами, але й ознайомилася з документальними фото-, відеоматеріалами, які висвітлюють часи Української революції (1918-1921 рр.), гетьманату П.Скоропадського, доби Директорії, ЗУНР.

 

Славетний подвиг крутянців – одна з найвідоміших та найгероїчніших сторінок нашої історії. Мужність, нескореність духу й воля до перемоги молодих оборонців української державності – приклад усім сучасникам, як потрібно захищати Батьківщину.

 

Напередодні визначної дати співробітники, курсанти й слухачі Академії вшанували пам'ять відважних юнаків хвилиною мовчання і поклали квіти біля місця бою та на Аскольдовій могилі в Києві, де з поверненням уряду УНР до Києва у 1918 році перепоховали загиблих студентів.

 

29/01/2019 13:51
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua