БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

Академія СБУ долучилася до відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Академія СБУ долучилася до відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

22 червня 2019 року виповнилося 78 років від нападу нацистської Німеччини на частину українських земель, які на той час були в складі СРСР. У Національній академії СБУ вшанували пам'ять мільйонів українців – жертв найкровопролитнішої та найжорстокішої війни людства.

 

Із метою наочного пізнання історії рідного краю та правди про його героїчне минуле молодь НА СБУ вже 5 рік поспіль долучається до пошуків останків воїнів, які боронили Україну від окупантів у вересні 1941 року і потрапили в оточення біля станції «Березань» – так званий «київський котел».

 

Разом із дослідниками ВГО «Закінчимо війну» у квітні-травні 2019 року курсанти Національної академії Служби безпеки України провели низку пошукових робіт з віднайдення останків бійців у Березанському лісі на Київщині.

 

Дослідник Анатолій Дроздов розповів майбутнім контррозвідникам про особливості проведення пошукових робіт, порядок пошуку та розкопок бійниць, у яких можуть знаходитись рештки воїнів.

 

За шість виїздів курсанти молодших курсів знайшли останки двох невідомих воїнів та цікаві артефакти: уламки зброї, ґудзики від військової форми, численні осколки, залишки зброї.

Для більш повного усвідомлення тих жахливих днів 1941-го року молодь Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки НА СБУ відвідала Музей окупації Києва. Під час екскурсії студенти оглянули зразки зброї та військового спорядження, ознайомилися з фотографіями й особистими речами безпосередніх учасників подій Другої світової війни, картами, схемами, листівками й газетами періоду німецької окупації України.

 

Про маловідомі факти, переломні моменти Другої світової війни та офіційну статистику втрат України в цьому кровопролитному протистоянні слухачам Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів СБУ розповів під час тематичної лекції професор кафедри теорії та історії держави і права к.і.н. Олексій Ходанович.

 

Напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні студенти НА СБУ також побували в гостях у ветерана Василя Самійловича Решетнікова, де поспілкувалися з 88-річним захисником і подякували за подвиг та віддане служіння Батьківщині.

25/06/2019 09:32
◄ Повернутись