БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

5 річниця бою під Семенівкою: Герої не вмирають!

5 річниця бою під Семенівкою: Герої не вмирають!

Національна академія Служби безпеки України вшанувала пам'ять бійців ЦСО «А» – полковника Олександра Аніщенка та майора Руслана Лужевського, які загинули в нерівному бою з терористами під Слов'янськом на Донеччині 5 років тому.

 

5 травня 2014 року в складі моторизованої групи бійців ЦСО «А» СБУ, МВС та ЗС України на двох машинах БТР Олександр Аніщенко та Руслан Лужевський вирушили в напрямку Слов’янська. Їхнім завданням було забезпечити «зелений коридор» для українських військових, які готувалися звільнити місто від терористів. Біля селища Семенівка група потрапила в засідку. Унаслідок запеклого бою із проросійськими бойовиками, який тривав майже дві години, Олександр Аніщенко та Руслан Лужевський героїчно загинули.

 

Напередодні п’ятої річниці трагедії колектив Академії долучився до турніру з боксу пам’яті Героя України Руслана Лужевського, організованому рідними, друзями й вихованцями офіцера в його рідному селі Волошинівка на Київщині. Третій рік поспіль колишні учні Руслана продовжують його справу – тренують школярів та місцеву молодь у спортивному комплексі «Легенда», а також влаштовують змагання з боксу. Цьогоріч учасниками турніру стали вісім команд зі спортклубів Київської області та команда курсантів НА СБУ, курс яких носить ім’я Руслана Лужевського.

 

 

За результатами змагань, кращі боксери Академії здобули перемогу в особистій і командній першостях. «Це велика честь – зустрітися з родиною нашого янгола-охоронця, виступити на ринзі перед земляками Героя-легенди та отримати нагороду з рук його брата Олега Лужевського», – поділився враженнями курсант Денис З.

 

5 травня співробітники та молодь вишу принесли квіти на місця поховання альфівців у Сумах та Волошинівці, де разом із сім’ями, товаришами та бойовими побратимами вшанували світлу пам'ять відданих патріотів.

 

 

Також про подвиг офіцерів СБУ згадали в усіх Навчально-наукових інститутах Академії, віддавши шану Олександру Аніщенку й Руслану Лужевському біля іменних стел та пам’ятного знаку Героям Служби безпеки, загиблим під час проведення АТО/ООС.

 

В ім’я всіх захисників України, які полягли в боях за роки неоголошеної війни, на території навчального закладу в каплиці Архистратига Михаїла відбулася поминальна молитва.

 

 

06/05/2019 13:16
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua