БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

33 роки Чорнобильської аварії – трагедії планетарного масштабу

33 роки Чорнобильської аварії – трагедії планетарного масштабу

Напередодні 33-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС молодь Національної академії Служби безпеки України приїхала до зони відчуження, щоб на власні очі побачити наслідки техногенної трагедії та усвідомити героїзм її ліквідаторів.

 

Курсанти відвідали місця пам’яті – алею із назвами зниклих населених пунктів, територію Чорнобильської атомної електростанції, об’єкт «Чорнобиль-2», а також місто-привид Прип’ять, де і сьогодні відчувається руйнівна сила трагедії.

 

Про події 26 квітня 1986 року майбутні офіцери СБУ дізналися завдяки екскурсії в Музеї цивільного захисту, який знаходиться в центрі Чорнобиля. До експозиції входять історичні документи, що довгий час були засекречені: журнал та записи диспетчерської служби, оригінали документів пожежних частин, зразки екіпірування ліквідаторів та покинуті речі місцевих жителів.

 

Екскурсовод у деталях розповіла про дії пожежників ВПЧ-2 та СВПЧ-6, які першими прибули гасити пожежу. «Хлопці героїчно виконували свою роботу, не дивлячись на наслідки. І вже вночі перші пожежники потрапляли у лікарню, де їм ставили діагноз «променева хвороба першого ступеня», – наголосила співробітниця Музею. 

 

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, але й символ безмежної хоробрості сотень тисяч наших земляків. Осягнути подвиги борців із вогнем, працівників АЕС, вертольотчиків, лікарів, дозиметристів, офіцерів та солдатів, котрі пожертвували собою та врятували світ від нищівного радіоактивного вогню, курсантам допомогли фотографії та документальні відеокадри. Вони назавжди закарбували для людства жахливі наслідки «мирного атому» та мужність героїв.

 

За даними міжнародних організацій, у результаті аварії померли 60 тисяч ліквідаторів, а 165 тисяч стали інвалідами. Тих, хто віддав життя в боротьбі з радіацією, курсанти та офіцери Національної академії СБУ вшанували покладанням квітів біля Стіни пам’яті на території станції та до пам’ятників чорнобильцям у Києві.

26/04/2019 18:34
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua