БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ - БЕЗПЕКА НАРОДУ

Новини {JOURNAL_BUTTON}

«Ми спроможні показати світові Україну не в огні, а в сонячному сяйві!», – представниця Академії перемогла в літературному конкурсі імені Олеся Гончара

 «Ми спроможні показати світові Україну не в огні, а в сонячному сяйві!», – представниця Академії перемогла в літературному конкурсі імені Олеся Гончара

Збірка нарисів «На берегах вічності: роздуми над сторінками прози Олеся Гончара» представниці Академії СБУ Анастасії Гончаренко визнана кращою в номінації «Літературознавча праця» Міжнародної недержавної українсько-німецької літературної премії імені Олеся Гончара.

 

Традиційно з нагоди Дня народження Олеся Гончара (3 квітня) у Будинку письменників відбулась церемонія нагородження лауреатів україно-німецької літературної премії за участі членів журі конкурсу: Петра Перебийноса (голова журі), Тетяни Куштевської, Валентини та Лесі Гончар та ін.

 

Премію, засновану 1996 року німецькими меценатами (Тетяною Куштевською і Дітером Карренбергом) та Національною спілкою письменників України, щороку присуджують талановитим молодим авторам віком до 30 років у 5 номінаціях: «Проза», «Мала проза», «Поезія», «Літературознавча праця» і «Публіцистика».

 

Цьогоріч вихованиця НА СБУ представила на конкурс оригінальний твір, у якому крізь огляд творчості Олеся Гончара розкрила власні думки щодо війни та миру, поваги й зневаги, справедливості й безчестя, байдужості й віри, вини та спокути.

 

Особливо вражають описані та переосмислені нею сторінки життя й подвиги загиблих Героїв СБУ – Геннадія Біліченка, Олександра Аніщенка та Руслана Лужевського: «Ці воїни написали нову історію героїзму, не книжну, не абстрактну, а пронизливо близьку.  Їх подвиги стали  взірцями та одночасно відкритою раною для мене й для моїх товаришів».

 

Юна письменниця, перейнявши мудрі поради українського генія Олеся Гончара, світло дивиться в майбутнє та вірить у себе й своїх сучасників: «…Ми – нове покоління українців, діти третього тисячоліття, у нас ще так багато попереду, а за нашими плечима найбільший скарб – славне минуле наших предків – нескорених, войовничих та мужніх. Наші серця б’ються в унісон, а тому ми спроможні показати світові Україну не в огні, а в сонячному сяйві!..».

05/04/2018 10:21
◄ Повернутись

Контакти

Приймальня:

+38 (044) 257-30-35

Факс:

+38 (044) 257-30-35

Електронна пошта

academy@ssu.gov.ua